Ką įsidėti į gyvenimo stiklainį?

Ką įsidėti į gyvenimo stiklainį?

Atėjęs į auditoriją skaityti paskaitos,filosofijos profesorius pasidėjo ant stalo trilitrinį stiklainį ir pridėjo į jį didelių akmenų.Po to paklausė studentų,ar stiklainis pilnas? Šie patvirtino.Tada profesorius išsiėmė iš krepšio skardinę nuo kavos,pilną smulkių akmenukų,ir supylė juos į stiklainį.Akmenukai gražiai užpildė tarpus tarp didelių akmenų. Profesorius vėl paklausė studentų, ar stiklainis pilnas ir šie juokdamiesi jam pritarė.Tada profesorius išsitraukė iš kišenės maišelį smėlio ir supylė jį į stiklainį. Smėlio kruopelės subiro į smulkiausius plyšelius tarp akmenų visiškai užpildydamos stiklainį.Ir vėl profesorius paklausė studentų,ar dabar stiklainis visiškai pilnas. Ir jie vėl atsakė-taip.Tada profesorius paėmė nuo stalo du puodelius kavos ir supylė juos į stiklainį. Kava subėgo ir susigėrė į smėlį. Studentai nusijuokė.
-Taigi,-tarė profesorius,- dabar įsivaizduokite,kad šis stiklainis yra jūsų gyvenimas. Didieji akmenys simbolizuoja svarbiausius jūsų gyvenimo dalykus:šeimą,vaikus,draugus,mylimąją
(-ąjį),sveikatą. Net jei visa kita dingtų,jie vistiek liktų jums svarbūs ir suteiktų jūsų gyvenimui prasmę.
Smulkūs akmenukai yra antraeiliai, mažiau svarbūs, dalykai: tai jūsų darbas, automobilis, butas, studijos.
Smėlis simbolizuoja visai nesvarbius,nereikšmingus dalykus,ir jeigu jūs iš pradžių į stiklainį pilsite smėlį,tai jame neliks vietos nei dideliems akmenims,nei smulkiems akmenėliams.
Skirkite daugiau dėmesio svarbiems dalykams. Raskite laiko savo vaikams,mylimajai(-ajam).Rūpinkitės savo sveikata. Liks pakankamai laiko ir darbui ir namų ruošai, ir vakarėliams ir kitkam. Rūpinkitės pirmiausia didžiaisiais akmenimis, nes tik jie yra jūsų gyvenimo prioritetai, o visa kita, kas liko-tai tik smėlis.
Vienas studentas pakėlė ranką ir paklausė ,ką reiškia tie du kavos puodeliai. Profesorius nusišypsojo ir atsakė:
Džiaugiuosi, kad paklausėte. Tai reiškia, kad nesvarbu koks pilnas jūsų gyvenimas būtų, porai puodelių kavos visuomet turėtų atsirasti laiko.

(teksto autorius nežinomas)

Leave a Reply