Teikti džiaugsmą – tai didžiausia laimė. Teodoras Fontanė

Ar kada nors teko iš mylimo žmogaus gauti jus nuvylusią dovaną? Apie kurią būtumėte pagalvojęs: „Ką gi aš su ja veiksiu? Nejaugi jis nežino, koks mano skonis, kokie pomėgiai?” Jei anuomet pasijutote kiek įžeistas, tai visiškai normalu. Nes įteikdamas dovaną žmogus tarsi prideda ir savo jausmus. Todėl dovanų teikimas ir gavimas sukelia daugybę išgyvenimų. Tiek teigiamų, tiek ir neigiamų. Vis dėlto viena yra aišku: padaryti kitam staigmeną ar pačiam būti apstulbintam – didžiulis džiaugsmas. Juk tuo parodome ar patys patiriame: tu man patinki ir esi man itin svarbus. Kiek daug mąstome prieš pirkdami dovaną, kiek jos ieškome, meistraujame ir pakuojame, o kartais net išleidžiame krūvą pinigų (tačiau tai nėra vienintelis kriterijus gerai dovanai).
Tiesą sakant, taisyklė, kaip išrinkti dovaną ir pradžiuginti žmogų, labai paprasta: dovana turi atitikti žmogaus charakterį ir pomėgius. O ypač jūsų santykių pobūdį. Anyta gali padovanoti dulkių siurblį (juk anytos privalo mąstyti praktiškai), tačiau gyvenimo draugas verčiau te paieško kitokios dovanos. Ji turėtų būti daug asmeniškesnė.
Kuo asmeniškiau, tuo geriau – paprastai tas tinka daugumai dovanų. Kokia galėtų būti asmeniška ir miela dovanėlė?
Nesate puikus rašytojas? Nieko tokio, tiesiog sėskites ir rašykite, kas tik šauna į galvą. Aprašykite jūsų draugystės istoriją: kaip susipažinote, kokiais klystkeliais teko klaidžioti, kaip kamavo nerimas. Beje, tai nuostabus meilės prisipažinimas.
Pritingintiems rašyti puiki alternatyva galėtų būti nuotraukų albumas ar nuotraukų kalendorius su gražiausiomis metų nuotraukomis.
Bičiulei galite padovanoti kasetę ar kompaktinę plokštelę su kultinėmis jaunystės, praėjusios vasaros ar panašiomis dainomis.
Mylimają, kuriai nieko nestinga, taip pat galite pradžiuginti nuostabia dovana. Padovanokite bilietus į teatrą, koncertą (kartu nueikite) pagaminkite prabangius pietus (vakarienę), paprasčiausiai pabūkite kartu. Mėgaukitės laiku, kai ničnieko neveikiate.  

 

Leave a Reply