Skaitiniai

Pasakėčia apie tai, kaip išmokyti vaikus būti laimingus

Kartą keliu ėjo senyvo amžiaus išminčius, stebėjo gamtą ir grožėjosi ryškiomis pavasario spalvomis. Staiga jis pamatė vyrą, kuris ant pečių nešė nepakeliamą naštą. Plika akimi matėsi, kad nuo tokios sunkios naštos jam linko kojos.

– Kodėl pasmerki save tokiam sunkiam darbui ir kančiom? – paklausė išminčius.

Tokios paprastos tiesos

1. Atiduok visus daiktus, kuriuos paėmei iš kitų.
2. Daryk daugiau, nei iš tavęs tikimasi.
3. Pagyrimus sakyk visiems girdint, o kritiką girdint tik tam, kam ji skirta.
4. Tvirtai laikyk gniaužtuose savo charakterį.
5. Duok žmonėms antrą šansą, bet ne trečią.
6. Nesitikėk, kad kiti seks tavo pavyzdžiu.
7. Nesitikėk, kad pinigai tau atneš laimę.
8. Jei nori tapti turtingas, didink ne savo turtus, o tiesiog sumažink godumą.
9. Galvok apie didybę, bet rask pasitenkinimą mažuose dalykuose.
10. Saugok svetimas paslaptis.

Kaip vaikai mato savo mamas

Tais momentais, kai jus užvaldo neviltis dėl nesibaigiančios buitinės rutinos, kai pradeda atrodyti, kad jūs niekam tikusi visose srityse ir nieko jums nesigauna, prisiminkite apie tai, kad turite vieną be galo ištikimą faną, kuris jumis žavėsis bet kurią minutę ir tikės jumis bet kokioje situacijoje. Tai jūsų vaikas.
Štai ką jie, vaikai, iš tikrųjų galvoja apie jus, savo mamas:
– jūs pats protingiausias žmogus iš visų, kuriuos vaikas žino. Jūs žinote absoliučiai viską. Toks požiūris, žinoma, keičiasi, vaikui beaugant, bet vis tiek jis visada klaus mamos nuomonės ir rekomendacijos.

Pasakojimas sielai. Klasės sprendimas.

-Jei man to neleisi, negalėsiu eiti į mokyklą! Man bus labai gėda… Tai neapsakomai svarbu, mama! – Elena prapliupo verkti. Tai buvo veiksmingiausias jos ginklas.
-Kad tave kur, daryk, kaip nori… – atšovė mama, mesdama šaukštelį į kriauklę. – Atrodysi kaip baidyklė. Juo blogiau tau.
Kitose dvidešimt trijose šeimose vyko daugiau ar mažiau panašios scenos. Tai buvo Karlo Alberto Savojiečio mokyklos 7b klasės mokiniai. Tą dieną jie turėjo įvykdyti svarbų sprendimą. Tačiau šioje klasėje mokėsi dvidešimt penki vaikai.

Apie buvimą

Didžiausia šio laikmečio apgavystė yra ne kokia politinė ar ekonominė afera, o įteigimas jaunam žmogui, kad gyvenimas turi būti sėkmingas ir lengvas. Kad viskas turi sektis lengvai, iš pirmo karto, be pastangų – tada gyveni teisingai. Jei taip nevyksta, vadinasi, klaidingai pasirinkai, o klaidingai pasirinkti negalima, nes tai jau nesėkmingas ir sunkus kelias.

Visuomenė labai stipriai formuoja nuomonę, kad turi būti visur geriausias, turi būti pirmas – ta nuostata labai ryški mokykloje ir veržiasi į visas kitas gyvenimo sritis. Nes, jei nesi geriausias – nesi vertas dėmesio, visuomenėje vertinami, kalbinami, aprašomi, „like‘inami“ tik pirmieji. Jei patiri sėkmę – ji visų, jei patiri nesėkmę – ji Tavo, tada esi niekam neįdomus.

Puslapiai

Susiję įrašai