Dailė

Saulėta vaikystė

Dailininkė švelniai ir su gerumu piešia saulėtą vaikystę, - minkšti pasteliniai tonai kuria šviesos ir lengvumo atmosferą. Ji su žiūrovu nori kalbėtis ta kalba, kuri būtų suprantama nepriklausomai nuo amžiaus - gerumo kalba. Piešiniai mus sugrąžina į patį laimingiausią gyvenimo tarpsnį - vaikystę.

Šilkinės pasakos

Paveikslai, kuriuose pavaizduoti linksmi gyvūnėliai ir dominuoja šiltos spalvos, - interjero puošmena, nes patalpai suteikia jaukumo, žavesio, kuria ramybės ir atsipalaidavimo atmosferą.

Viena iš taikomosios dailės rūšių - batika, paveikslai audinyje, dailininkė ir kuria šia technika.

Gamtos įkvėpta

Niekada nereikėtų apie knygą spręsti pagal viršelį. Tačiau šie viršeliai kitokie. Menininkė iš Latvijos Aniko Kolesnikova, dirbanti su pseudonimu Mandarin Duck, įkvėpta gamtos, pagal užsakymus kuria fantastiškus knygų viršelius, naudodama polimerinį molį.

Saulėtos nuotaikos!

Makoto MuramatsuJaponas Makoto Muramatsu - knygų iliustratorius, turintis unikalų stilių, kuriame susipina realizmas ir komiškumas. Savo darbuose vaizduoja gyvūnus, ypač mėgsta kates. Gyvūnai jo piešiniuose mieli ir pozityvūs, panašūs į pliušinius žaislus, žiūrėti į juos be šypsenos tiesiog neįmanoma.

Didysis Leonardas Da Vinčis

Leonardas da Vinčis (1452 balandžio 15 d. – 1519) - tapytojas, skulptorius, rašytojas, muzikantas, meno teoretikas, išradėjas, matematikas, anatomas, botanikas... Jam tinka sąvoka "homo universale". Leonardas kaimo pradžios mokykloje gana sunkiai išmoko rašyti, skaityti ir skaičiuoti. Aukštesnių mokslų siekti neturėjo galimybės. 1469m. su tėvu persikėlė į Florenciją. Andrea del Verokja – žymus Florencijos tapytojas ir skulptorius – apsiėmė mokyti gabų berniuką. 1478 m. Leonardas tapo nepriklausomu meistru. Tačiau tada jis nebuvo tinkamai įvertintas.

Stiklo grožis

stiklo grožisDale Chihuly gimė 1941m. Vašingtone. Studijavo interjero dizainą, vėliau stiklo skulptūrą. Mokėsi dirbdamas Venecijos stiklo fabrike. Ėmėsi stiklo, kaip vaizduojamojo ir avangardinio meno plėtros, įvairiose šalyse steigė stiklo skulptūros gamyklas. Parodos Luvre, Jeruzalėje, Londone, sodai su jo skulptūromis Čikagoje, Londone, muziejai San Franciske, Bostone, Sietle. Jo darbų yra daugiau nei 200 muziejų kolekcijų visame pasaulyje.

Vincentas Van Gogas

VanGogh_Kavine_naktiVincentas van Gogas (1853-1890) - olandų tapytojas, šiuolaikinės, moderniosios tapybos pradininkas. Van Gogui teko ilgas vargingas gyvenimas, kurį jis stengėsi praskaidrinti savo paveikslais. Pradžioje tamsiomis spalvomis tapė skurdaus valstiečių gyvenimo vaizdus. Vėliau, gyvendamas Prancūzijoje, jis surado naują stilių. Spalvos pasodrėjo, nušvito.

Van Gogas labai mėgo tapyti taškeliais ir grynos spalvos brūkšneliais.

Kartą, susiginčijęs su Gogenu, Van Gogas, ištiktas nervinio priepuolio, nusipjovė ausį. Pamišimo priepuoliai Vincentui kartojosi, jis buvo paguldytas į ligoninę. Nepaisydamas ligos, karštligiškai vieną po kito tapė paveikslus, kurių neramus potėpis ir ryškios spalvos padarė jį ekspresionizmo pirmtaku.

Puslapiai

Susiję įrašai