44 -asis Amerikos prezidentas

44 -asis Amerikos prezidentas

vaikas_ir_Obama2009 sausio 20 d. įvyko 44 -ojo JAV prezidento Barako Obamos inauguracija. Šios dienos visos Jungtinės Amerikos Valstijos laukė su dideliu jauduliu ir tikėjimu… Ir ne vien Amerika gyveno ir gyvena laukimu…Viso pasaulio akys nukrypo į šį pirmąjį, Amerikos prezidentų istorijoje, afroamerikietį, kuris paprasta savo fraze – ,,Taip, mes galime” privertė naujai pažvelgti į Ameriką. Tą įsimintiną dieną visa Amerika sulaikiusi kvapą ir tramdydama džiaugsmo ašaras stebėjo naujojo prezidento inauguraciją. Transliacija vyko mokyklose, darbovietėse – televizijos ir interneto pagalba. Ką jau bekalbėti apie tą minią, kuri susirinko prie pačios inauguravimo vietos Vašingtone. Amerikos televizijos kanalai dieną po šio įvykio, rodė savo žiūrovams nuotraukas iš palydovo, kuriose buvo užfiksuotas Amerikos istorijoje dar nematytas rekordas žmonių, kurie susirinktų būtent tokia proga.
Pačią prezidento priesaiką sudaro 34 žodžiai. Naująjį prezidentą prisaikdinti buvo patikėta 34 metų juridinę patirtį turinčiam ir aukščiausias pareigas vykdančiam teisėjui, kuris niekada neklydo.
Teisėjas pradeda priesaikos žodžius, būsimasis prezidentas juos kartoja ir staiga…po sekančių teisėjo žodžių prezidentas nutyla, nusišypso ir teisėjas dar kartą taria tuos pačius priesaikos žodžius…prezidentas kartoja. Šalia stovinti prezidento žmona Mišelė šypsodamasi stebi priesaikos ceremoniją. Štai ir vėl tas pats….prezidentas dar kartą nusišypso ir pakartoja tai, ką ištarė teisėjas…pagaliau viskas baigta. Sveikinimai naujajam prezidentui…
Nuo pat savo paskelbimo kandidatuoti į JAV prezidentus Barakas Obama stebino aplinkinius savo paprastumu, oratoriaus savybėmis, puikia atmintimi, žmogiškumo, tolerancijos suvokimu, diplomato ir politiko pranašumu….
Tai kas gi nutiko šiam vos ne tobulam žmogui per inauguraciją? Stresas, nervukai?
Kodėl jis klydo net 2 kartus per paprastą 34 žodžių atkartojimą?
Klydo – ne jis. O iki šiol niekada neklydęs teisėjas. Dar 3 dienas po inauguracijos visa žiniasklaida aptarinėjo šį neeilinį įvykį.
Būsimasis prezidentas buvo išmokęs priesaikos tekstą atmintinai, todėl, kai išgirdo ,,netikslumus”, – stabtelėjo, šypsojosi ir atkartojo tai, ką tarė teisėjas… Žiniasklaida taip ir nesurado priežasties, kodėl niekada neklystantis ir tokią patirtį turintis teisėjas suklydo net 2 kartus tardamas paprastą 34 žodžių priesaiką… (Galbūt, kad buvo balsavęs prieš šį prezidentą)… Stresas, nervukai…
PPS – MANIA.

Prisegtukas: Barack_Obama_elef.pps

Leave a Reply