Vilkdalgiai

Vilkdalgiai

vilkdalgisVilkdalgiai (lotyniškai – Iris) – viena nuostabiausių daugiamečių gėlių grupių. Taip šie augalai pavadinti todėl, kad turi į kardus panašius lapus.

Jų įvairovė didžiulė. Fantastiškos šiuolaikinės vilkdalgių veislės stambiais, gofruotais ir šerkšnotais įvairiaspalviais žiedais pavergia savo grožiu.

Gentyje žinoma apie 300 rūšių, paplitusių Europoje, Šiaurės Amerikoje, Azijoje, Šiaurės Afrikoje. Lietuvoje šlapiuose miškuose, pelkėse, upelių ir ežerų pakrantėse, šlapiose pievose savaime auga geltonasis vilkdalgis ir sibirinis vilkdalgis (įtrauktas į saugomų augalų sąrašus). Plačiausiai žinomi ir daugiausia auginami barzdotieji vilkdalgiai. Taip jie pavadinti todėl, kad ant išorinių apyžiedžių lapelių auga tankių plaukelių barzdelės. Vilkdalgiai žydi visų įmanomų spalvų ir atspalvių žiedais, išskyrus ryškius raudonus ir žalius. Ilgą laiką selekcininkai švarino spalvas ir jas sodrino. Šiuo metu gerinamos oranžinė ir raudona. Vilkdalgiai tinka grupėms gazonuose sudaryti, auginti mišriose daugiamečių gėlių lysvėse, alpinariumuose, vazonuose ir skynimui. Jų žiedai skinami ne visai prasiskleidę. Vandenyje jie pražysta. (iš interneto)

Klausydamiesi muzikos, pasivaikščiokime po Misurio Botanikos sodą.

 

PPS autorius: Mircea

Prisegtukas: IRIS_1.PPS

Leave a Reply