17 patarimų

17 patarimų

graži gėlėDažnai nugirstame, kaip vieni žmonės išsipasakoja kitiems, o pastarieji dalina patarimus į kairę ir į dešinę, patys jais nesivadovaudami ir nesilaikydami paprastų taisyklių, padedančių geriau gyventi milijonams žmonių! Tai kuo gi geresni minėti milijonai žmonių? Iš esmės jei yra tokie patys, kaip ir mes, tačiau šiek tiek išmintingesni. Išmintis ateina kartu su amžiumi, nors, kaip yra juokaujama, kartais senatvė ateina ir viena… Siūlau Jums visada vadovautis patarimais, galinčiais padėti palengvinti daugumos gyvenimus ir išspręsti „neišsprendžiamas“ problemas. (Faustas, asvyras.lt)

 

 

Muzika: Anne Murray „You Needed Me”

PPS autorius: Yannes, adaptacija – rudeninė

Prisegtukas: 17patarimu.pps

0 Comments

 1. Sveiki. Atsisunčiau keletą „siuntinukų”- pristatymų ir nemaloniai nustebau – visi jie „vogti”: prie jau padaryto užsienio autoriaus pristatymo pridėtas lietuviškas tekstas. Manau, reikia turėti šiek tiek savigarbos. Nuotraukų interneto puslapiuose galima rasti milijonus, bet jas sudėlioti į vieną pristatymą taip pat reikia laiko ir darbo. Naudotis kito žmogaus jau padarytu darbu ir pateikti kaip savą – tikrai nesąžininga.

 2. Laba diena, esu sukūrusi beveik 500 lietuviškų siuntinukų, todėl labai gerai žinau, kaip nelengva surinkti į vieną visumą gražius vaizdus, muziką ir prasmingą tekstą. Ir siuntinuko sukūrimas, išties, užima nemažai laiko… Siuntinukai, kaip žanras, nėra grynas: tai trijų lygiaverčių dalių sujungimas į naują kokybę, todėl tai galima įvairiai pavadinti – ir trijų autorių kūrinėlių panaudojimu, ir nauja kūryba. Pagal tai, kiek gavau nuoširdžių laiškų su padėkojimais, suprantu, kad ta kūryba daugeliui žmonių buvo ir prasminga, ir reikalinga.

  Lietuvoje yra labai mažai žmonių, kuriančių originalius, prasmingus, lietuviškus siuntinukus, todėl labai malonu, kad Rudeninė suranda tokius gerus tekstus ir pasidalija juos su mumis. Ir tai, kad ji tuos tekstus (trečiąją, pagrindinę lietuviško siuntinuko dalį) uždeda ant kitų dviejų – užsienietiškų dalių, tai nė kiek nemenkina jos indėlio, juolab, kad ji visada nurodo PPS autorių, šalia tik prirašydama, kad tai jos adaptacija. Reikia tik pasidžiaugti, kad yra dar žmonių, kurie ieško, kuria ir dalijasi, nes dauguma nori, deja, tik vartoti…

  Ačiū tau, Rudenine, kad suradai ir parodei mums tiek daug gražių sukurtų siuntinukų, ir kad galėjome paskaityti tokių nuostabių ir prasmingų tavo suieškotų ir surinktų tekstų. Iki, Zita

 3. Sveiki, antigva. Malonu, kad lankotės mūsų svetainėje.Galbūt Jūs pati kuriate skaidres ir norėtumėte pasidalinti čia jomis? sutinku,kad visas skaidrių paruošimas nuo-iki užima daug laiko.

  Pritariu Zitai, kad mes niekada nerašome, jog autorius yra rudenine ar kažkas kitas , jei tai jos adaptuotos skadrės. Parašome, kad tai jos adaptacija. Todėl sakyti,kad tai vogta būtų nevisiškai teisinga.

  Gražaus vakaro 😉

   

 4. Dar kartą sveikutės. Žinoma, visai nesu nusiteikusi veisti erzelyno, bet nesvarbu ką jūs prirašytumėte prie to vadinamo siuntinuko, tai jau yra autorinių teisių pažeidimas.Žodis adaptãcija [lot. adaptatio — pritaikymas, priderinimas], manau, čia visai netinka. Čia yra svetimo darbo pavogimas. Esu ir aš „sulipdžiusi” nuo pat  A iki Z apie 300 (dauguma jų be „moralų”, tiesiog akims paganyti), todėl labai gerai žinau jų gamybos kainą-laiką, ir tikrai nenorėčiau, kad kažkas jas perdirbinėtų, kokios jos – geros ar blogos – bebūtų. Norėjau „pasigirti” – patalpinti savo siuntinuką, bet neradau kaip. Tai tiek. Linkiu sėkmės.

 5. antigva, jei norite patalpinti savo siuntinuką, atsiųskite el.paštu gerastonas@gmail.com ir mes būtinai įkelsime.

  O dėl autorystės tai labai „slidus” reikalas, nes tuomet ir visi tie siuntinukai, kuriuose naudojamos nuotraukos iš interneto- yra ne autoriniai, nes naudojamos kitų autorių darytos nuotraukos. Ar tai irgi nėra autorinių teisių pažeidimas? Nebent gautumėme sutikimą iš kiekvienos nuotraukos autoriaus, kad galima ją naudoti savo skaidrėse… Tačiau, jei tas siuntinukas kažkam praskaidrina nuotaiką, suteikia malonumo tiek akims tiek širdžiai- kodėl jo nedarius, ar ne?

  O mes visada laukiame visų Jūsų, mieli Tonas.lt lankytojai,  sukurtų darbelių, parašytų minčių, padarytų fotografijų. Jei norite suteikti džiaugsmo ir kitiems – pasidalinkite.

  Gražios visiems dienos!

Leave a Reply