Drupal – teisingas pasirinkimas?

Drupal – teisingas pasirinkimas?

Kuriant https://www.tonas.lt puslapį buvo sukama galva kokią turinio valdymo sistemą pasirinkti. Iš tikrųjų buvo 3 variantai, kurie labiausiai traukė akį ir su kuriais yra daugiausia patirties. Buvo svarstoma apie WordPress, Joomla ir Drupal.

  • WordPress pati savaime yra Bogo sistema, tad iš jos sudėtingesnio projekto nelabai ir padarysi, tačiau blogui būtų ko gero geriausias pasirinkimas.

  • Joomla yra skirta kurti dideliems portalams. Ypatingu lankstumu nepasižymi, nes viskas yra suskirstyta į griežtą hierarchiją – improvizacijai palikta ne daug vietos . Tačiau daugelį problemų galima išspręsti įvairių komponentų pagalba.

  • Drupal sakyčiau yra lanksčiausia iš visų trijų minėtųjų, nes čia truputį kitaip organizuojama informacija. Praktiškai galima sukonfigūruoti bet kokią struktūrą, bet kokią hierarchiją, nes straipsniai nėra pririšami prie vienos kategorijos – jie yra atskiri vienetai, kuriems galima priskirti taip vadinamus žodynus (taxonomies). Dėl to galima vienam straipsniui priskirti kiek nori kategorijų ir susieti juos įvairiais ryšiais.

Trečiasis pasirinkimas
labiausiai viliojo vien dėl savo lankstumo, nes būtent šiuo atveju kuriant puslapį nebuvo žinoma tiksli jo struktūra, be to norėjosi lankstumo. Iš administracinės pusės būtų kaip ir viskas tvarkoj,
tačiau iš lankytojų pusės sistemai dar yra kur tobulėti. Vien
forumas nėra pakankamai patogus. Nes forumo temos traktuojamos kaip paprasčiausi straipsniai, o atsakymai į forumo temą
(diskusijos) kaip komentarai. Pritaikant tam tikrus modulius galima padaryti forumą panašesnį į įprastą. Iš administracinės pusės įprasti valdyti Drupal reikia daugiau laiko, nes yra nemažai
nustatymo galimybių. Sunkiausia turbūt padaryti taip, kad lankytojui būtų patogu netik skaityti, bet ir komentuoti, ar įkelti savo įrašą. Pradedantiems puslapių kūrėjams tikrai nerekomenduočiau pradėti mokytis nuo Drupal. Pavyzdžiui palyginus su WordPress, tai panašiai kaip pereiti nuo sklandytuvo į keleivinį lainerį. Bet įvaldžius galima toliau skristi 🙂

Visos trys minėtos turinio valdymo sistemos yra atviro kodo ir turi nemažas palaikymo bendruomenes. Jos pastoviai yra atnaujinamos, tobulinamos. Renkantis tikrai rekomenduoju pasidomėti kaip aktyviai produktas yra vystomas, ar didelė bendruomenė (pvz, forumas). Nes nuo to priklauso kaip greitai rasi pagalbą, arba kaip greitai bus šalinamos iškilusios problemos.

Paskutiniu metu buvo stengiamasi sutvarkyti Dainų skyrių. Kol kas dėmesys buvo skirtas į dainos įvedimo paprastumą. O lankytojams į paieškos galimybes. Nes ko verta informacija, jeigu jos neina rasti. Tokiam rezultatui, kokį dabar matote pasiekti prireikė net daugiau 5 papildomų modulių, tačiau neparašyta nei viena papildoma kodo eilutė. Kol kas yra stengiamasi kuo daugiau naudotis esamomis priemonėmis, nes nuo to priklausys kaip lengvai bus galima atnaujinti sistemą.

Na prirašiau čia matomai gal ir per daug. Manau, ateityje daugiau ir konkrečiau aprašinėsiu apie Drupal, nes žiūriu dauguma eina lengvesniu keliu – ima kokią PhpFusion arba tą pačią WorPress sistemą ir darbuojasi. Gal tiesiog niekas nenori gilintis į daugiau pastangų reikalaujantį Drupal. Yra ir lietuviškas saitas apie Drupal: https://www.drupal.lt/.
Galbūt truputį trūksta aktyvumo jame, tačiau gera pradžia populiarinant Drupal turinio valdymo sistemą. Sėkmės.

Leave a Reply