Vėl Adventas… Ar išgyvensime iki Kalėdų?..

Vėl Adventas… Ar išgyvensime iki Kalėdų?..

vieniša_žolė_sniege_Agnusyte_foto  Jau šį sekmadienį prasideda Adventas. Kaip, spaudžiami įvairių krizių, pragyvensime šį laikotarpį? Kaip ruošimės Kalėdoms –  Jėzaus- Dievo Sūnaus gimimo šventei? Kaip bendrausime tarpusavyje, kai, anot J. Ebnerio, žmonių vis daugėja, o gebėjimas bendrauti vis mažėja? Ar neužmiršime vieni kitų? Ne, žinutės parašymas Kalėdų rytą „nesiskaito“… Ar nepamiršime vienas kito apkabinti… pažiūrėti vienas kitam į akis… ir sušildyti žvarbią dieną vien žvilgsniu?..

Iš tiesų, žmogaus tarpusavio santykius nusako įvairios taisyklės. Amerikiečių psichologas D. Karnegis pateikia 6 tokias taisykles (R. Dirginčienė, A. Saulytė „Bendravimo etika“ 8 klasei, Šiauliai 2005, p.17):

  1. Nuoširdžiai domėkitės kitais žmonėmis.
  2. Šypsokitės.
  3. Žinokite, kad žmogui jo paties vardas bet kokia kalba skamba ypač maloniai ir reikšmingai.
  4. Būkite geras klausytojas. Paskatinkite kitus kalbėti apie save.
  5. Kalbėkite apie tai, kas malonu pašnekovui.
  6. Leiskite kitam asmeniui pasijusti reikšmingam ir darykite tai nuoširdžiai.

Sunku? Jei pripažįstate kito žmogaus svarbumą, esate palankus kitam žmogui, išklausote bei suprantate jį, – tuomet lengva.

Manau, kad būtent šių kelių principų šiam Adventui būtų per akis. Nes juk jei sugyveni su savimi, su kitais, tai ir su Dievu sugyventi lengviau… Na, čia man taip atrodo…

Linkiu visiems šio gražaus laukimo metu nepamiršti bendravimo… Tikro bendravimo… O visa kita juk ne taip ir svarbu, ar ne? Vilties jums ir šilumos!

0 Comments

Leave a Reply