MANDALA

MANDALA

Mandalų menas gimė rytuose ir iki šiol yra gan populiarus. Manoma, kad mandalos (jų piešimas ar žiūrėjimas į jas) turi gydomąjį poveikį, veikia mūsų pasąmonę. Teigiama, jog ši terapija yra labai veiksminga.

Mandalą galima nusipiešti patiems. Mandalą gali piešti kiekvienas, nereikia nei meninio išsilavinimo, nei ypatingų sugebėjimų.

 

Reikės balto popieriaus lapo (dydis nesvarbus, nors tradiciniai matmenys 27,94×27,94cm) ir spalvotų pieštukų (akvarelės, guašo ar kitų dažų). Nubrėžiamas apskritimas. Brėžiamos linijos padalija apskritimą į atskiras dalis. Apskritime brėžiami mažesni apskritimai. Linijų ir mažesnių apskritimų skaičius neribotas, jų gali būti vos keletas ar daugybė. Atskirų mandalos dalių spalvinimas vadinamas tikrąja mandalos kūrimo pradžia. Piešiant mandalą galioja vienintelė taisyklė – pradėti piešti nuo centro ir išlaikyti simetriją. Spalvas, simbolius kiekvienas piešiantysis pasirenka tokias, kokios tuo metu jam atrodo patraukliausios. Piešdami improvizuokite, naudokite jums patinkančias spalvas, pieškite bet kokių formų ornamentus – pasitelkite fantaziją ir išliekite mintis popieriaus lape. Mandalą nebūtina nupiešti iš karto, tai galima daryti po truputėlį, ilgesnį laiką – kaip kam išeina, pagal vidinį poreikį.

Baigę piešinį, pajusite didžiulį palengvėjimą. Sakoma, jog mandalos

piešimas padeda rasti teisingą atsakymą, sielos ramybę, padaryti tvarką savo viduje, harmonizuoja, skatina dvasiškai tobulėti. Piešdamas mandalą, žmogus keičiasi. Garsus psichologas K.G.Jungas apie mandalas yra pasakęs, jog tai – senieji būties modeliai, vis dar išlikę mūsų pasąmonėje.

(iš spaudos)

P.S. Kaip ten bebūtų, bet mandalos piešimas – puiki psichologinė iškrova. O ir rezultatas – įrėminta mandala – šilta ir jauki puošmena jūsų būsto interjere.

Leave a Reply