NESUVALDOMAS

NESUVALDOMAS

Moteris, atvykusi pas žinovą, paprašė jo pagalbos:

– Gal padėtumėte išspręsti vieną didžiulę problemą? Man kyla sunkumų bendraujant su vyru. Kiekvieną vakarą, vos tik jis grįžta namo, tarp mūsų įsiplieskia nesibaigiantys ginčai.

Žinovas atsakė:

– Tai lengva.

– Puiku. Ką turiu daryti?

– Kas vakarą, išgirdusi savo vyrą rakinant namų duris, įsidėkite į burną šias keturias rausvas piliules, bet ne visas iš karto, o vieną po kitos. Po to lėtai jas čiulpkite. Labai labai iš lėto. Po savaitės moteris vėl pasirodė. Ji atrodė atsipalaidavusi ir švytėte švytėjo:

– Tos piliulės stebuklingos! Norėčiau gauti jų visą dėžę. Nuo tada, kai pradėjau jas vartoti, šeimoje daugiau nekilo jokių vaidų.

——-

Užsienio reikalų ministras prancūzas Robertas Schumanas sykį pasakojo, kodėl niekada nesukūrė šeimos.

– Prieš daugelį metų, važiuodamas metro, netyčia užmyniau vienai poniai

ant kojos. Man nespėjus atsiprašyti, ji per petį prapliupo šaukti:

„Kvėša tu paskutinis, silpnaproti kerėpla, žiūrėk, kur statai kojas!“ Tačiau atsigręžusi į mane, ji nuraudo ir sutrikusi tarė: „Ak, pone, labai atsiprašau! Aš maniau, kad tai mano vyras…“

——

„Taip pat ir liežuvis yra mažas narys, bet moka girtis didžiais dalykais. Žiūrėkite, kokia maža ugnelė padega didžiausią girią; ir liežuvis yra ugnis! […] Kiekviena žvėrių, paukščių, šliužų ir jūros gyvūnų veislė yra sutramdoma ir prijaukinama žmogaus prigimties jėga. O liežuvio joks žmogus nepajėgia suvaldyti“ (Jok 3, 5-8).

         (Bruno Ferrero)

Leave a Reply