KAIP REAGUOTI

KAIP REAGUOTI

Kartą, viena jauna mergina atėjo pas savo tėvą ir su pilnomis ašarų akimis ėmė jam skųstis:

– Tėte, aš taip nuo visko pavargau, mano toks sunkus gyvenimas, man tenka nuolatos susidurti su sunkumais ir spręsti daugybę problemų, aš pavargau ir daugiau nebegaliu to pakelti… ką man daryti?

Tėvas pasodino dukrą ir pripylęs tris puodelius vandens pastatė juos ant ugnies. Tada paėmė morką, kiaušinį ir kavos pupelių. Kiekvieną šių daiktų įdėjo į verdantį puodeliuose vandenį. Po kurio laiko išėmęs morką ir kiaušinį iš vandens padėjo priešais dukrą. Taip pat priešais pastatė ir puodelį, kuriame buvo subėręs kavos pupeles.

– Ka matai? – paklausė tėvas

– Matau, kad viskas išvirė, – atsakė dukra.

– Taip išvirė, bet kas nutiko su kiekvienu iš šių daiktų ?

– Na, morka suminkštėjo, kiaušinis sukietėjo, o kavos pupelės ištirpusios pakeitė vandens spalvą, kvapą ir skonį.

– Panašiai atsitinka ir su žmonėmis kurie papuola į sunkias aplinkybes, – atsakė tėvas, – vieni iš jų, nors ir atrodo gyvenime esą tvirti, tiesiog suskysta, kiti, kurie atrodė trapūs ir lengvai pažeidžiami, – sutvirtėja, o dar kiti, susidūrę su rodos nepalankiomis jiems aplinkybėmis, pradeda jas keisti, paversdami jas į kažką naujo, gražaus ir patrauklaus. Taigi kaip reguoti į gyvenimo sunkumus ir kokią nori save matyti ateityje – gali pasirinkti pati …

——–

Žodis „krizė“ kinų kalboje užrašomas dviem mažesniais hieroglifais, iš kurių vienas reiškia „pavojų“, o kitas „galimybę“.

   (autorius nežinomas)

Leave a Reply