GERŲJŲ ŽODŽIŲ GALIA

GERŲJŲ ŽODŽIŲ GALIA

harmonijaPas pastorių atėjo neseniai ištekėjusi moteris, vardu Sandra. Ji pradėjo pasakoti ilgą, skausmingą istoriją apie savo vyrą. Jis demonstruojąs jai panieką – paaiškino Sandra. Kad ir ką ji darytų, niekaip jam neįtinka. Kiekvieną dieną ji bijo tos akimirkos, kai jis grįš iš darbo namo. Sandra buvo graži jauna moteris, tačiau jausmas, kad yra atstumta, pavertė ją sugniuždyta, įsitempusia, frigidiška žmona. Ir kuo labiau ji jautė vyro panieką, tuo mažiau jai norėjosi stengtis jam įtikti. Sandra atsidūrė užburtame rate. Pastorius nusprendė aplankyti Sandros vyrą Džo. Šis žmogus, sužinojęs, kad yra žmonos depresijos priežastis, apstulbo. Kaip daugelis vyrų, jis nesuprato, kad jo žmona puikiausiai jaučia jo požiūrį į ją. Pastorius pateikė vieną konkretų pasiūlymą: „Išsirink 10 teigiamų savo žmonos savybių ir dėkok Dievui už jas. Dėkok du kartus per dieną – ryte ir pakeliui iš darbo.“

Tai neatrodė labai sudėtinga, taigi Džo sutiko. Vyras pradėjo dėkoti Dievui už tai, kas jam patiko Sandroje. Neilgai trukus Sandra jo akyse ėmė keistis. Ji tapo linksmesnė, pozityvesnė ir patrauklesnė. Džo dėkojo ir toliau, ir Sandros savigarba bei motyvacija augo.

Po kurio laiko pastorius paklausė Džo, ar jis išmoko mintinai dešimties teigiamų savybių sąrašą. Laimingas vyras atsakė: „Ne tik išmokau mintinai, bet radau joje naujų dalykų, už kuriuos galiu dėkoti kiekvieną dieną“.

Geri žodžiai inspiruoja gerus poelgius. Pozityvi nuostata pažadina mumyse tai, kas geriausia, o kritika užtraukia blogiausia.

Išminčius pasakė: „Nerimas apsunkina žmogaus širdį, o geras žodis pralinksmina“ (Patarlių knyga 12:25); „Žmogui malonu duoti deramą atsakymą, o kaip smagu girdėti tinkamą žodį!“ (Patarlių knyga 15:23).

Komplimentai turi neįprastą jėgą pakeisti visą namų, klasės, darbovietės atmosferą.

 

Jėzus mokėjo meistriškai sakyti komplimentus. Žmonės stebėjosi „maloningais žodžiais, sklindančiais iš Jo lūpų“ (Evangelija pagal Luką 4:22). Klausiančiam Rašto aiškintojui Jis atsakė: „Juk Dievo karalystė jau yra tarp jūsų“. Moterį, sugautą svetimaujant, Jis padrąsino: „Niekas tavęs nepasmerkė?“; „Nė Aš tavęs nepasmerksiu. Eik ir daugiau nuodėmių nebedaryk“. Šimtininkui Gelbėtojas pasakė: „Niekur Izraelyje neradau tokio tikėjimo“.

Už kurias savo vyro ar žmonos savybes esate dėkingi? Savo sūnaus ar dukters? Savo bičiulių, klasės draugų ar bendradarbių? Pasakykite jiems apie jas. Nebijokite sakyti komplimentus aplinkiniams ir stebėkite, kaip viskas keisis.

 

———————

Mintis, šmaikščiai laiku išreikšta, kaip sidabru inkrustuoti aukso obuoliai. (Patarlių 25:11)

(Markas Finley, „Tvirtas pamatas“)

 

(iš: lifeconnect.lt)

Leave a Reply