„APPLE” ĮKŪRĖJO MINTYS

„APPLE” ĮKŪRĖJO MINTYS

Vienas iš JAV korporacijos „Apple” įkūrėjų ir vadovų Styvas Džobsas (Steve Jobs) mirė spalio 5 d. po sunkios ligos, jam buvo 56 metai. Būtent jam žmonija turi būti dėkinga už iPhone, iPad, iPod.

Žinomiausi jo posakiai:

* Susikaupimas ir paprastumas – štai mano mantra. Tai, kas paprasta gali būti sudėtingiau, nei sudėtinga. Reikia dirbti iš visų jėgų, kad imtum mąstyti aiškiai ir padarytum kokį paprastą dalyką. Ir jei tai jums pavyksta – jūs tampate visagaliu.

* Aš manau, kad jei tu kažką darai ir tau sekasi visai neblogai, tu neturėtum prie šio reikalo ilgai užsibūti. Visada mąstyk: o kas toliau?

* Štai ką aš visada norėjau turėti ir valdyti: pirminę versiją viso to, ką mes darome.

* Jei dar neradai, ko ieškojai, tęsk paieškas. Nesustok. Kadangi tai esminis dalykas, tu tikrai nepraleisi momento, kai iš tikro tai rasi.

* Darbas užims didelę jūsų gyvenimo dalį ir vienintelis būdas iš tiesų pasitenkinti tuo, ką darai, yra daryti tai, ką mėgstate. O vienintelis būdas darbą atlikti puikiai – yra mylėti savo darbą. Jeigu tokio darbo neradote, ieškokite toliau. Nesustokite. Kaip ir visuose širdies reikaluose, žinosite kai jį rasite. Ir kaip bet kokiuose puikiuose santykiuose, bėgant metams viskas tik gerėja.

* Mūsų laikas ribotas, nereikia jį eikvoti gyvenant svetimą gyvenimą. Nepakliūkite į nusistovėjusių požiūrių spąstus – tai reiškia gyventi kitų žmonių mintimis. Neleiskite, kad svetimos nuomonės, kokios jos bebūtų garsios, nutildytų jūsų vidinį balsą. Ir svarbiausia, turėkite drąsos vadovautis savo širdimi ir intuicija. Ten jau viskas yra, ką jūs norėtumėte žinoti. Visa kita – antraeiliai dalykai.

* Kai man buvo 17 metų, perskaičiau tokį aforizmą: „Jei jūs kiekvieną dieną gyvenate taip, lyg ta diena būtų paskutinė jūsų gyvenime, kada nors jūs tikriausiai būsite teisus.” Tai man padarė įspūdį ir pastaruosius 33 metus kiekvieną rytą aš žiūrėjau į veidrodį ir klausiau savęs: „Jei šiandien būtų paskutinė mano gyvenimo diena, ar norėčiau padaryti tai, ką suplanavau?” Ir kai daugelį dienų atsakydavau sau „ne”, aš žinodavau, kad kažką turiu pakeisti.

* Mes neturime galimybių padaryti tiek daug dalykų, o juk kiekvienas jų galėtų tapti dideliu įvykiu. Todėl, kad tai ir yra gyvenimas. Nuolat prisiminti, kad kažkada tu mirsi, geriausias būdas išvengti minčių apie tai, kad tu gali kažką prarasti.

* Neįmanoma sujungti savo likimo taškus, jei žiūri į priekį, juos sujungti galima tik retrospektyviai. Taigi, reikia tikėti, kad šie taškai kažkaip susijungs ateityje. Reikia kažkuo tikėti – savo narsa, paskirtimi, karma, kuo tik norisi. Šis principas niekada manęs nenuvylė ir pakeitė visą mano gyvenimą.

* Tai, kaip daiktas atrodo – nėra dizainas. Dizainas – tai principas to, kaip jis veikia.

* Noriu padaryti skambutį, veikiantį visoje Visatoje.

* Niekas nenori mirti. Netgi tie žmonės, kurie nori patekti į rojų, dėl šito nenori mirti. Tačiau mirtis visų mūsų lemtis. Niekas jos neišvengė. Ir tai teisinga, nes Mirtis – vienintelis geriausias Gyvenimo išradimas. Tokiu būdu Gyvenimas keičia jį naudojančius. Jis išvalo tai kas sena, kad padarytų vietos tam, kas nauja. Šiandien nauja – tai jūs, bet jūs palaipsniui senstate ir privalote užleisti savo vietą.

* Man jokio skirtumo, ar aš būsiu pats turtingiausias žmogus kapinėse. Jei užkasant bus žinoma, kad vieną dieną aš padariau kokį nors stulbinantį dalyką – štai kas mane domina.

* Mano biznio modelis – grupė Beatles. Keturi vaikinai kontroliavo negatyvias apraiškas kiekviename iš jų, jie subalansavo vienas kitą. Ir bendras pasiekimas buvo daug didesnis, nei atskirų dalių suma.  

* Kartais, norėdamas atrasti kažką naujo, darai klaidas. Geriausia, ką gali padaryti suklydus, tai netobulumą kuo greičiau pripažinti ir pereiti prie tolimesnių ieškojimų.

  (vetimas iš rusų kalbos – ria.ru)

 

Leave a Reply