J. Walter – šešių romanų autorius, buvo nominuotas „National Book Award“ premijai, apdovnotas Edgaro Allano Poe premija.
Ši knyga „Palaiminti griuvėsiai“ 2012 m. tapo „New York times“ bestseleriu.
Knygoje aprašomi du laikotarpiai: 1960 m. Italija ir šių laikų Los Andželas.
Labai patiko knygos pradžia, kur italas Paskualė 1962 metų Italijos (Ligūrijos) pajūryje savo mažutėlyčiame viešbutyje pamato ir sulaukia neva sergančios amerikiečių aktorės, turinčios labai skaudžią paslaptį. Kaip jis įsivaizduoja, jog pats kažkaip prisišaukė šią aktorę pas save… Po ilgų metų, po ilgų mėnesių sielvarto, vienatvės ir amerikiečių laukimo jis „sukūrė šią moterį iš senų knygų ir filmų gabalėlių, iš dingusių senienų ir savo svajonių griuvėsių, iš savo epinės, užsitęsusios vienatvės.“
Antroje pasakojimo linijoje – Klerė, dirbanti Holivudo kino studijoje. Ji netikėtai susipažįsta su senu vyru, ieškančiu paslaptingos moters, su kuria labai senais laikais bendravo vos kelias dienas.
Tai istorija apie keistą žmogaus prisirišimą prie vienos vietos, apie ištikimybę, tiesą ir stebuklus.
Įdomi, nebanali knyga, kuri sukelia norą ne tik nukeliauti į aprašomą Italijos pajūrį, bet ir daugiau pasidomėti 1960 metų kinu…
Citatos:
„Tačiau ar ne visi didieji lūkesčiai kvaili? Eldoradas, amžinos jaunystės šaltinis ir protingos gyvybės paieškos kosmose – žinome, kas ten. Tačiau mus traukia tai, ko nėra. Technologijos istorinę kelionę pavertė kelių valandų važiavimu automobiliu ir organizmo ritmo sutrikimu dėl laiko juostų – keturios valstijos ir tūkstantis du šimtai mylių įveikiama per vieną popietę,- tačiau tikrieji ieškojimai matuojami ne laiku, ne atstumu, o viltimi. Toks ieškojimas kaip šis gali turėti tik du gerus rezultatus: mokslininko, kuriam sekasi, viltis – plauki į Azija, o atrandi Ameriką, – ir Kaliausės su Geležiniu Medkirčiu viltis – supranti, kad tai, ko ieškai – jau turėjai. „
Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė, Vilnius, Baltos lankos, 2014 m Psl. sk. – 400. Knygą priskyriau prie knygų apie Italiją.