Balandžio 20-oji- Tarptautinė kovos su triukšmu diena

Balandžio 20-oji- Tarptautinė kovos su triukšmu diena

žiedaiMinint šią dieną stengiamasi organizuoti įvairias akcijas, skatinančias mažinti triukšmą savo namų bei darbo aplinkoje.
Kaip rašoma virtualiajame kalendoriuje day.lt, maždaug trečdalis Europos darbuotojų (daugiau nei 60 milijonų žmonių) yra veikiami per didelio triukšmo ilgiau nei ketvirtadalį savo darbo laiko. Bemaž 40 milijonų darbuotojų pusę darbe praleidžiamo laiko turi kalbėti garsiau, nei įprastai, nes per triukšmą nebūtų išgirsti.
Nuo per didelio triukšmo žmogui svaigsta ir skauda galva, pakyla kraujo spaudimas, didėja nervinis išsekimas, sutrinka rega ir klausa. Triukšmingoje aplinkoje žmogus negali susikaupti, greitai pavargsta. Didesnis nei 80 decibelų triukšmas sukelia klausos nuovargį, o ilgą laiką būdamas tokioje triukšmingoje aplinkoje žmogus gali ir visai apkursti.
Kaip profesinę ligą klausos sutrikimus dažniausiai išgyvena vairuotojai, ekskavatorininkai, traktorininkai, buldozerininkai, kranininkai. Ši profesinė liga diagnozuojama žemės ūkio, statybos, maisto pramonės ir tekstilės srityse dirbantiesiems.
Tad šiandien linkėčiau visiems daug mažiau triukšmo, ramaus pasivaikščiojimo jau atbundančioje gamtoje, arba kaip pernai organizuotoje akcijoje šios dienos proga – sustinkime nors trims minutėms vienoje pozoje, taip parodydami tylos ir ramybės svarbą kiekvienam iš mūsų.

PPS autorius: Verbeek.

Prisegtukas: P.P._Voorst.Lente_tuin_m.muziek.pps

0 Comments

Leave a Reply