Oro balionai

Oro balionai

oro balionas karvėKaršto oro balionas – oro balionas, skrendantis kaitinant balione esantį orą. Tai yra pirma transporto priemonė, sėkmingai skraidinusi žmones. 1783 metais Prancūzijoje jį sukūrė broliai Montgolfier. Pirmasis skrydis pilotuojamas žmonių įvyko 1783 metų lapkričio 21 d.

Karšto oro balionais skraidoma arba anksti ryte (1-2 valandos po saulėtekio) arba vėlai vakare (1-2 valandos prieš saulėlydį), kai nėra pavojingų vertikalių oro srovių.

Svarbiausios sąlygos skrydžiui yra mažas vėjo greitis ir kritulių nebuvimas. Taip pat svarbus faktorius – geras matomumas.

Karšto oro baliono paruošimas skrydžiui paprastai užtrunka 20-30 minučių. Paprastas balionas ramią dieną gali pakilti iš aikštelės ne didesnės nei teniso kortai. Iš pradžių kupolas pripučiamas šalto oro specialiais ventiliatoriais (tai trunka apie penkias minutes). Kai kupolas pakankamai išsipučia, pilotas pradeda šildyti orą degikliais, oras įšyla ir pakelia kupolą nuo žemės. Kai sulipa keleiviai, pilotas prikaitina orą iki tokios temperatūros, kad balionas būtų beveik plūdrus. Pilotui patikrinus visus prietaisus, žemės komanda atleidžia virves ir pilotas, įjungęs degiklius, pakelia balioną į orą.

Nusileidus žemės komanda supakuoja balioną per maždaug 20 minučių.

 

Informacija iš wikipedia.org

PPS autorius: nežinomas.

Prisegtukas: Oro_balionai.pps

Leave a Reply