duonaVasario 5-oji tai Šv. Agotos, Duonos diena. Šiandien bažnyčiose šventinama juoda ruginė duona. Tikima, kad sudžiūvęs jos gabalėlis, saugo nuo gaisro, ligų, blogos akies ir kitų negerovių.

Duona labai svarbi ir lietuvių tautosakoje. Be jos neįzivaizduojame savo kasdienio gyvenimo. Apie duoną prirašyta daug patarlių bei posakių, kuriuos skaitydami galime daug ko pasimokyti.

 

PPS autorius: Agnusyte;

Country muzika.

Prisegtukas: Duona_Agnusyte_wwwtonaslt_2012.pps

0 Comments

  1. „Priklausau prie tų žmonių, kurie dar ėjo paskui arklą, basom kojom jausdavo atriektos vagos vėsą, su viltimi žiūrėjo į besikalančius želmenis, laukdami naujo derliaus.

    Atsimenu, kaip nelengva būdavo išmisti nuo duonos iki duonos, ypač pokario metais. Atsimenu motinos rankas, įspaudžiančias kryžiaus ženklą į duonos kepalą, prieš pašaunant jį į krosnį.

    Atsimenu su niekuo nesulyginamą šviežios duonos kvapą, užplūdusį gryčią, atsimenu paskrudusį pagranduką, kuris visada iškepdavo pirmas ir visada atitekdavo vaikams. Teko apkeliauti nemaža pasaulio, ragauti įvairiausių valgių, tačiau nieko skanesnio už tą vaikystės pagranduką neragavau.

    Gimdytoja, antroji mūsų gimdytoja duona!”

    (Justinas Marcinkevičius)

Leave a Reply