Kelionės

Rodeno muziejus

A. Rodenas (1840-1917) – žymus prancūzų skulptorius. Rodeno muziejus (Musee Rodin) - viena populiariausių ir romantiškiausių lankytinų Paryžiaus vietų, įsikūręs XVIII a. rūmuose su prancūziško stiliaus parku.  Čia sukaupta įspūdinga Rodeno skulptūrų kolekcija, eksponuojami ir kitų menininkų darbai.

Stebuklų sodas

Stebuklų sodas - Dubajuje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose) esanti augalijos oazė, įkurta sausose dykumos žemėse. Tai spalvomis sprogstantis ir žiedų grožiu stebinantis milžiniškas sodas. Sodas atidarytas 2013 m., jo išvaizda nuolat kinta. Kasmet sodą aplanko daugiau nei 1,5 mln. lankytojų. Tiesa, vasarą, per karščiausius mėnesius sodas uždaromas. Pasižvalgykime.

Ventspilio karvutės

Jei būsite Latvijos mieste Ventspilyje, nepamirškite, kad tai ne tik uostas, parkų, gėlių ir fontanų miestas, bet ir spalvingų karvių karalystė. Po dviejų meno ir paramos projektų, arba Karvių paradų, vykusių 2002 ir 2012 m., mieste įsikūrė daug  įvairaus dydžio ir spalvų karvučių skulptūrų, sukurtų žymių Latvijos ir užsienio šalių menininkų.

Vroclavas

VroclavasVroclavas (Wrocław) – miestas prie Odros upės, vienas gražiausių Lenkijos miestų, labai gyvas ir vis gražėjantis. Iki 1945 m. priklausė Vokietijai ir vadinosi Breslau. Žavus Vroclavo senamiestis su žavingomis gatvelėmis įsikūręs 12-oje salų, kurias jungia per 100 tiltų. Mieste gausu architektūros, meno ir istorijos paminklų.

Glicinijų sodas

glicinijų sodasKawachi Fuji - privatus sodas Kitakyushu mieste, Japonijoje. Čia auga 20 skirtingų rūšių glicinijų, iš kurių suformuotas įspūdingas tunelis pasivaikščiojimui. Glicinija (kitaip - visterija), vienas gražiausių vijoklinių augalų sumedėjusiu kamienu. Jos lipa bet kokia atrama į beveik 20 m aukštį ir išsikeroja iki 10 m į plotį.

Meilės miestas Verona

Žmonės šį įstabaus grožio Italijos miestą dažniausiai sieja su Šekspyro Veronatragedija „Romeo ir Džuljeta“. Kasmet daugybė turistų aplanko Romeo ir Džuljetos namus. Vis dar galima Veronoje aplankyti visas vietas, paminėtas Šekspyro tragedijoje, patekti į garsųjį balkoną. Veronai suteiktas UNESCO pasaulio paveldo statusas, šiame mieste yra ką pamatyti. Vasarą, naktimis, daugybė žmonių renkasi į romėnų amfiteatrą - didžiausią operos teatrą, vadinamą tiesiog arena, kur vyksta koncertai, kiti renginiai.

Pasaulis: Monakas

MonakasMonako kunigaikštystė - šalis nykštukė prie Prancūzijos, gerai žinoma turistams ir „Formulės F1“ mėgėjams. Tai įspūdinga vieta kiekvienam, pasiilgusiam naujos kelionės įspūdžių. Monakas – turtuolių oazė, pragyvenimas čia ypač brangus. Turizmas ir „Monte Carlo“ kazino atneša didžiules pajamas šiai šaliai.

Puslapiai

Susiję įrašai