Skaitiniai

Tokios paprastos tiesos

1. Atiduok visus daiktus, kuriuos paėmei iš kitų.
2. Daryk daugiau, nei iš tavęs tikimasi.
3. Pagyrimus sakyk visiems girdint, o kritiką girdint tik tam, kam ji skirta.
4. Tvirtai laikyk gniaužtuose savo charakterį.
5. Duok žmonėms antrą šansą, bet ne trečią.
6. Nesitikėk, kad kiti seks tavo pavyzdžiu.
7. Nesitikėk, kad pinigai tau atneš laimę.
8. Jei nori tapti turtingas, didink ne savo turtus, o tiesiog sumažink godumą.
9. Galvok apie didybę, bet rask pasitenkinimą mažuose dalykuose.
10. Saugok svetimas paslaptis.

Kaip vaikai mato savo mamas

Tais momentais, kai jus užvaldo neviltis dėl nesibaigiančios buitinės rutinos, kai pradeda atrodyti, kad jūs niekam tikusi visose srityse ir nieko jums nesigauna, prisiminkite apie tai, kad turite vieną be galo ištikimą faną, kuris jumis žavėsis bet kurią minutę ir tikės jumis bet kokioje situacijoje. Tai jūsų vaikas.
Štai ką jie, vaikai, iš tikrųjų galvoja apie jus, savo mamas:
– jūs pats protingiausias žmogus iš visų, kuriuos vaikas žino. Jūs žinote absoliučiai viską. Toks požiūris, žinoma, keičiasi, vaikui beaugant, bet vis tiek jis visada klaus mamos nuomonės ir rekomendacijos.

Pasakojimas sielai. Klasės sprendimas.

-Jei man to neleisi, negalėsiu eiti į mokyklą! Man bus labai gėda… Tai neapsakomai svarbu, mama! – Elena prapliupo verkti. Tai buvo veiksmingiausias jos ginklas.
-Kad tave kur, daryk, kaip nori… – atšovė mama, mesdama šaukštelį į kriauklę. – Atrodysi kaip baidyklė. Juo blogiau tau.
Kitose dvidešimt trijose šeimose vyko daugiau ar mažiau panašios scenos. Tai buvo Karlo Alberto Savojiečio mokyklos 7b klasės mokiniai. Tą dieną jie turėjo įvykdyti svarbų sprendimą. Tačiau šioje klasėje mokėsi dvidešimt penki vaikai.

Apie buvimą

Didžiausia šio laikmečio apgavystė yra ne kokia politinė ar ekonominė afera, o įteigimas jaunam žmogui, kad gyvenimas turi būti sėkmingas ir lengvas. Kad viskas turi sektis lengvai, iš pirmo karto, be pastangų – tada gyveni teisingai. Jei taip nevyksta, vadinasi, klaidingai pasirinkai, o klaidingai pasirinkti negalima, nes tai jau nesėkmingas ir sunkus kelias.

Visuomenė labai stipriai formuoja nuomonę, kad turi būti visur geriausias, turi būti pirmas – ta nuostata labai ryški mokykloje ir veržiasi į visas kitas gyvenimo sritis. Nes, jei nesi geriausias – nesi vertas dėmesio, visuomenėje vertinami, kalbinami, aprašomi, „like‘inami“ tik pirmieji. Jei patiri sėkmę – ji visų, jei patiri nesėkmę – ji Tavo, tada esi niekam neįdomus.

Kiek žmogui reikia turėti draugų

Mokinys atėjo pas Gyvenimo Mokytoją ir paklausė:

– Mokytojau, kiek žmogui reikia turėti draugų – vieną ar daugiau?

– Viskas labai paprasta, – atsakė Mokytojas, – nuskink va štai tą raudoną obuolį, kabantį ant pačios aukščiausios šakos.

Mokinys užvertė galvą ir tarė:

– Bet obuolys labai aukštai. Aš nepasieksiu!

– Pasikviesk draugą. Tegu tau padeda, – atsakė Mokytojas.

Mokinys pasikvietė draugą ir užsilipo jam ant pečių:

– Vis tiek nepasiekiu, Mokytojau, – sušuko nusivylęs mokinys.

Puslapiai

Susiję įrašai